رفتن به بالا

پایگاه خبری وقت پرس ، منتشر کننده آخرین اخبار ایران و جهان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۲۷ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Wednesday 18 October
تهران لطیف
١۵(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۶.٢۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٢۵(in)
image

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از وزرای جدید و نیز دولت تدبیر و امید می خواهد، با توجه به مشکلات به جای مانده و ضرورت توجه دولت محترم به رفع آن ها، از هیچ تلاشی در فرصت باقیمانده برای توجه به مطالبات مردم فروگذار نکنند.

 

به گزارش وقت پرس، متن بیانیه ی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به مناسبت رای اعتماد با شکوه مجلس دهم به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور برای ترمیم کابینه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم
ان الله لایغیر مابقوم حتی یغیر ما بانفسهم
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوره دهم با رای اعتماد خود به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم، به رغم‌ مجموعه تلاش‌های مخالفین، از آزمایشی مهم سربلند بیرون آمدند.
نمایندگان ملت نشان دادند که مجلس شورای اسلامی می تواند با توجه به حقوق مردم و پیگیری مطالبات آنان با محور قرار دادن ‌منافع ملی، نهاد قانونگذاری کشور را به جایگاه شایسته آن بازگردانند.
از سوی دیگر سربلندی نمایندگان مجلس در آزمون روز گذشته نشان داد، که چگونه مردم آگاه ایران توانسته اند با حضور مسئولانه خود و توجه به ظرفیت بی بدیل انتخابات و صندوق رای، گامی بلند را برای اصلاح رویکردها و روندها بردارند.
این روز تاریخی و این راّی و برآیند سخنان نمایندگان نشان داد ،که آنچه در این مجلس مورد توجه و خواست اکثریت است، اخلاق، آرامش و همراهی با دولت منتخب و توجه به مطالبات به حق مردم است.
این راّی نشان داد،خواست قاطبه مردم ایران اصلاح و خاتمه دادن به رفتارهایی است که کشور را از ریل پیشرفت و توسعه دور ساخته است.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ضمن تبریک به ملت بزرگ ایران و قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این رخداد را نتیجه خردورزی و تدبیر مجموعه جریان ها، احزاب و گروهها و شخصیت هایی می داند که به رغم همه محدودیت‌ها و موانع، انتخابات و صندوق راّی را بهترین فرصت برای پیشبرد اصلاحات دانسته و از آن برای تقویت ارکان مردمسالاری در کشور استفاده می کنند.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ، امیدوار است این رویکرد مجلس زمینه و ظرفیت شکل گیری گفت و گوهای داخلی سازنده بین همه جریان های سیاسی مدافع منافع ملی کشور برای برون رفت از مشکلات موجود را فراهم آورد.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از وزرای جدید و نیز دولت تدبیر و امید می خواهد، با توجه به مشکلات به جای مانده و ضرورت توجه دولت محترم به رفع آن ها، از هیچ تلاشی در فرصت باقیمانده برای توجه به مطالبات مردم فروگذار نکنند.
امید است این توجهات زمینه ساز حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات پیش رو و استمرار عقلانیت و تدبیر در سیاست داخلی و خارجی ایران، تحقق اهداف سند چشم انداز بیست ساله‌ جمهوری اسلامی و قوام بخش منافع ملی باشد.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی
آبانماه ۱۳۹۵

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

  اولین آزمون جدی مجلس دهم با ترمیم کابینه حسن روحانی گره خورد و رئیس جمهور که مدتها منتظر بود تا تیمش را همانگونه که باب میلش هست تکمیل کند با تغییر ترکیب مجلس فرصت را مناسب این تغییر دید و افرادی که در مجلس گذشته نتوانستند رأی اعتماد نمایندگان را کسب کنند با خیال آسوده آنها را به مجلس دهم معرفی کرد. علی رغم برخی اظهارنظرها که از حضور آقای نجفی در لیست اولیه وزرای پیشنهادی رئیس جمهور خبر داده بودند اما لیست اولیه حسن روحانی همانی بود که اکنون از سوی نمایندگان توانستند رأی اعتماد بگیرند. از اول هم مشخص بود هیاهوی کاسبان فتنه در مجلس دهم تاثیرگذار نخواهد بود و بازی با واژه فتنه نمی‌تواند برای آنها رای داشته باشد چرا که جنس مجلس دهم با مجالس قبلی متفاوت است و اگر زمانی با رمز فتنه سر می‌بریدند اکنون باید طرحی نو در بیاندازند. اما از سوی دیگر در کسب رأی اعتماد وزرای پیشنهادی میدان داری فراکسیون امید بسیار مشهود بود برای همین هم روز قبل از رأی اعتماد آن زمانی که وزرای پیشنهادی به مجمع عمومی فراکسیون امید آمده بودند به اتفاق تاکید کردند که امیدشان به فراکسیون امید است. ولی مسیر این پیروزی چگونه طی شد؟ از همان روزی که وزرای پیشنهادی به مجلس معرفی شدند هر سه وزیر پیشنهادی جلسات طولانی مدت با رئیس فراکسیون امید داشتند و برنامه‌های خود را برای وزراتخانه های متبوع خود تشریح کردند. بعد از آن فراکسیون امید دست به کار شد و با تشکیل کارگروه‌های مختلف و طی جلسات طولانی نقاط ضعف و قوت برنامه‌های وزرای پیشنهادی را به آنها گوشزد کردند و پیشنهادهای خود را برای کاربردی‌تر کردن برنامه‌ها ارائه دادند. محمدرضا عارف به عنوان هدایت کنننده فراکسیون طی این مدت با برخی از نمایندگانی که ساز مخالف با وزرا داشتند صحبتهای مفصلی کرد و با گوشزد کردن شرایط کشور بخصوص در وزارتخانه‌ای به مانند آموزش و پرورش رأی منفی آنها را نسبت به وزرای پیشنهادی تغییر داد. طی مدتی که از عمر مجلس دهم می‌گذرد دکتر عارف و اطرافیان وی بارها مورد سؤال واقع شدند که چرا از تریبون مجلس اظهارنظری نمی‌کند و او را بعضاً با برخی دیگر از نمایندگان مقایسه می‌کنند. برخی از اینگونه اظهارنظرها که از روی حسن نیت است بعضاً از روی ناآگاهی از تقسیم کار فراکسیون امید و ساز و کار داخل مجلس است. چه آنکه بر اساس تفاهمی که در فراکسیون امید صورت گرفته است وظایف محوله برای ریاست فراکسیون فراتر از اظهارنظرهای داخل پارلمان است از سوی دیگر نطق میان دستور نمایندگان هم که بر اساس قرعه کشی است اکنون زمانش برای ریاست فراکسیون فرا نرسیده است جنس فعالیت‌های دکتر عارف به عنوان ریاست فراکسیون مدیریت، هماهنگی و رایزنی‌های داخل صحن مجلس است و دیگر اعضای فراکسیون بر اساس ضرورت در داخل صحن مجلس اظهار نظر می‌کنند همانگونه که در جریان رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دیده شد. به نظر می‌رسد رأی اعتمادی که مجلس دهم ...

جديدترين خبرها