رفتن به بالا

پایگاه خبری وقت پرس ، منتشر کننده آخرین اخبار ایران و جهان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۲۷ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Wednesday 18 October
تهران لطیف
١۵(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۶.٢۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٢۵(in)
img_0367

به گزارش وقت پرس، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه زنده متن حاشیه که یک‌شنبه شب از شبکه سوم سیما پخش شد در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری امریکا، اظهار کرد: سیاست‌های کاندیداهای امریکا در قبال ایران چندان تفاوتی برای ما نداشته و آنها خواهان پیشرفت و سعادت ملت […]

به گزارش وقت پرس، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه زنده متن حاشیه که یک‌شنبه شب از شبکه سوم سیما پخش شد در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری امریکا، اظهار کرد:

سیاست‌های کاندیداهای امریکا در قبال ایران چندان تفاوتی برای ما نداشته و آنها خواهان پیشرفت و سعادت ملت ایران نخواهند بود.

چند روز پیش بود که اوباما مجموعه تحریم‌ها علیه‌ ایران را امضا کرد. آنها می‌خواهند ایران به زمان شاه بازگشته تا بتواند فردی مانند شاه که دست نشانده آمریکا بود را در ایران روی کار بیاورند.

من آماری در رابطه با انتخابات آمریکا ندارم که بگویم چه کسی پیروز خواهد شد ولی از نظر من هر دو کاندیدا دو روی یک سکه هستند. خانم کاندیدا (کلینتون) چهره واقعی امریکا و کاندیدای دیگر (ترامپ) چهره بزک کرده این کشور را نشان می‌دهد. در هر صورت هر دو آنها سیاست روسای جمهور پیشین خود را دنبال کرده و در حمایت از اسرائیل و تسلط بر دنیا با یکدیگر رقابت می‌کنند.

به روی کار آمدن هر یک از کاندیداها، امریکا با سرعت بیشتری افول خواهد کرد

ما حتماً باید مذاکره می‌کردیم، این تصمیم، تصمیم نظام بود تصمیم فرد نبود. نظام تصمیم گرفت که مذاکره کند، بدون مذاکره چه کاری می‌خواستیم انجام دهیم و مذاکره درست انجام می‌دادیم، اگر مذاکره درست انجام می‌دادیم و درست انجام بدهیم خوب چه کاری باید می‌کردیم.

اتحادی علیه ایران در جهان از سوی آمریکایی‌ها صورت گرفته بود، برخی غفلت‌ها از قبل شده بود و باعث اتحاد علیه ایران شد لذا ما باید این اتحاد را به هم می‌زدیم. قطعاً امروز امکان ندارد که آمریکایی‌ها بتوانند یک ۵+۱ علیه ایران درست کنند.

پوتین اخیراً اعلام کرد که آمریکایی‌ها دنیا را درباره مسئله هسته‌ای ایران فریب دادند. لذا آنها با فریبکاری توانستند اتحادی علیه ایران ایجاد کنند اما امروز امکان ندارد آنها بتوانند علیه ایران اتحادی را با توجه به مواضع چین و سوریه علیه ایران ایجاد کنند.

در چنین شرایطی ایران باید حقانیت خود را در مذاکرات اثبات می‌کرد و اگر چنین کاری نمی‌کردیم و می‌نشستیم تا آنها مدام حرف بزنند و علیه ما تبلیغ کنند و ما هیچ سخنی در دفاع از خود بیان نمی‌کردیم و در مذاکرت شرکت نمی‌کردیم آنها به هدف خود می‌رسیدند. اما همانطور که مقام معظم رهبری گفتند ما اهل مذاکره‌‌ای با جواز نظام انجام شدیم،منتها باید مذاکره به همان صورتی که رهبری ترسیم کردند انجام می‌شد، زیرا نظام طرفدار مذاکره بود چه در دولت قبلی و چه در این دولت و اگر این مذاکرات انجام نمی‌شد گزینه دیگر جنگ بود.

ما امروز شاهد این هستیم که جمهوری اسلامی ایران توانسته‌ است توان هسته‌ای خود را حفظ کند ولو این که آمریکا به تعهدات خود وفا نکرده است، اما ما به تعهدات خود پایبند بودیم و عمل کردیم.

 

اخبار مرتبط